Rusztowania w systemie Rux.

Rusztowania w systemie Rux są jednymi z najbardziej ekonomicznych rusztowań dostępnych na polskim rynku. Jest to alternatywa dla droższych systemów np. plettac. System Rux oczywiście spełnia wszelkie niezbędne wymogi i normy. Ciągle się rozwija, producenci dbają o odpowiednią, jakość i bezpieczeństwo, chcąc pozyskać nowych zwolenników tego systemu rusztowań.


Zalety systemu Rux

Zaletą systemu rux jest nieznacznie niższa cena w stosunku do innych systemów. Dzięki zastosowaniu wąskiej ramy (2,0m na 0,63) pionowej możliwe było obniżenie ceny, która niestety nie przekłada się na komfort pracy. 

Producent udostępnia (podobnie jak w systemie plettac i layher) dwa podesty o długości 2, 5 m i 3, 0m. Tak jak wiodące firmy oferują również mniej standardowe rozmiary o długości 1, 0m 1, 5m i 2, 0m. Podobnie jak w pozostałych dwóch przypadkach są one mniej popularne i rzadziej wybierane ze względu na wyższą cenę za metr kwadratowy.

To rusztowanie cechuje mniejsza waga ze względu na zastosowanie węższej ramy pionowej oraz podestów. To ma oczywiście ogromne znaczenie, dzięki temu jest łatwiejsze w transporcie, składowaniu, montażu oraz demontażu.

Jest również dostosowane do rozstawiania na nierównych gruntach. Rusztowania w systemie Rux idealnie się sprawdzają i dobrze spełniają swoją rolę wszędzie tam, gdzie jest ciasno i wąsko. Niejednokrotnie budowlańcy zmagają się z trudną pracą w wąskich uliczkach.

W rusztowaniach zastosowano te same rozwiązania do mocowania podestów i nadżerek co w systemie Plettac. Główą więc zaletą systemu Rux jest nieznaczna niższa cena, łatwość montażu i demontażu oraz niższa waga elementów.


Wady systemu Rux

Tego typu rusztowania mają wąską ramę, co może utrudniać pracę w niektórych sytuacjach. Wąska rama nie nadaje się do prac, w których niezbędne jest ułożenie niektórych materiałów na podeście. Praca może zająć więcej czasu, ponieważ pojawiają się ograniczenia w możliwości składowania potrzebnych narzędzi czy materiałów na podestach. Ponieważ rusztowania w systemie Rux są mniej popularnymi na naszym rynku to może pojawić się problem w momencie chęci zakupu dodatkowych elementów. Również połączenie tego systemu z innymi może okazać się kłopotliwe.


Montaż

System Rux jest dość łatwym w montażu, ponadto jest lekki, co znacząco ułatwia rozstawnie poszczególnych kondygnacji rusztowania. Zastosowane rozwiązania od strony montażu są bardzo podobne do systemu, plettac. Poręcze i stężenia montuje się za pomocą charakterystycznych zapadek. 


Cena

Niższa wygoda w użytkowaniu przekłada się na niższy koszt rusztowania. Cena jest konkurencyjna w stosunku do innych wiodących producentów. Rusztowania w systemie Rux to nie tylko niższa cena w stosunku do najlepszych, wiodących na rynku systemów plettac oraz layher. Zastosowane węższe podesty( tylko o 10centymetrów), powodują nie tylko zysk ekonomiczny. Są lżejsze i łatwiejsze w transporcie, co może się przekładać na szybkość wykonywanej pracy.

Oczywiście takie rusztowania nie zawsze są odpowiednie, dlatego przed zakupem należy dokładnie się zapoznać z rozmiarami ram i podestów ze względu na ich wielkość i szerokość. Takie rusztowania są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagane są wąskie podesty ze względu na utrudniony dostęp.